У всі часи будинки з дерева вважалися найбільш комфортними та затишними. Але в зв’язку з ситуацією, що зараз на Україні ситуацією можна з упевненістю сказати, що будівництво будинку з натурального дерева обійдеться не дешево. Особливо, якщо мова йде про якісні будинках.
Вся справа в тому, що на Україні не дуже багато лісів, і велика частина з них є природоохоронною заповідною зоною. Власної деревини в країні не вистачає, і вона коштує дуже дорого. У зв’язку з цим Україна змушена закуповувати деревину. Звідси і більш висока вартість на дерев’яні будинки.
Однак, незважаючи на брак лісів, будівництво будинків з дерева на Україні дуже популярно. Так як дерев’яні будинки не тільки дуже гарні, вони практичні, зручні і довговічні. Щорічно в країні зростає кількість будинків і котеджів з дерева. Ну і звичайно, великим попитом користуються лазні зі зрубу.
Поблизу великих мегаполісів з’являються цілі містечка з дерев’яних сільських будинків, з колод банями на ділянках. На узбережжі морів і в курортних зонах теж віддають переваги домівках з натурального дерева. Ця тенденція найбільш розвинена в Західній частині України. Погодьтеся, адже так прекрасно спиться в будинку з натурального дерева. А яка краса вранці вийти на терасу і милуватися красотами лісу і гір.
Як правильно вибрати матеріал для будівництва будинку з натурального дерева?
Для початку необхідно визначитися з типом будови. Це може бути дача, баня або котедж. Для кожного виду будівель потрібен певний тип деревини.
Візьмемо, наприклад, будівництво лазні. Тут підійдуть види деревини, найбільш вологостійкі і не піддаються гниттю (ясен, дуб, сосна).
А також при виборі породи дерева для будівництва слід враховувати кліматичні особливості місцевості.
Важливою деталлю є і тип колод. Необхідно підібрати правильний варіант, з архітектурної точки зору. Найбільш популярними типами колод є: дикий зруб, оцилиндрованні колоди, клеєний брус та полірований брус.
Правильний вибір будівельного матеріалу гарантує не тільки зовнішню естетичність будівлі, але і тривалий термін його служби, а також міцність конструкції.